A A A

Chopin – muzyka i miłość

21 marca 2010 roku na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się Koncert muzyczny „Chopin. Muzyka i miłość ”. Ten wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim mieszkańcom Hrubieszowa i miłośnikom muzyki wspólnie przygotowali: HDK, Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau oraz Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne.

 

W programie znalazły się najpiękniejsze kompozycje Chopina, które zaprezentowali: Katarzyna Szlązak, Alicja Chrząstek, Agata Buta, Artur Mirocki i Kamil Flisiak – student Wydziału Muzykologii w Rzeszowie.


Fragmenty listów Chopina i wiersze inspirowane jego twórczością zaprezentowali młodzi recytatorzy z Fundacji Polsko – Francuskiej (przygotowani przez Panie: Anetę Tarłowską i Anetę Danilczuk), członkowie Koła Teatralnego „ACRIMONIUM” oraz uczestnicy warsztatów „Zawód Prezenter”.


W wyjątkowy nastrój wprowadziły licznie zgromadzoną publiczność Paulina Jasina i Martyna Temporowicz, które wykonały pieśni Chopina, jak zwykle cudowny popis dał Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej, który oczarował tańcami ludowymi tak bliskimi sercu Chopina.


Wśród płonących świec i kwiatów pięknie prezentował się obraz „Portret Chopina” wybitnej malarki hrubieszowskiej - Heleny Piekarz.


Całość koncertu wyreżyserowała Maria Marut - instruktor HDK.


Opracowała: Maria Marut

GALERIA »