A A A

Kartka Bożonarodzeniowa 2009

18 grudnia 2009 r. w sali Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2009 i wręczenie nagród. Jednym z fundatorów nagród był Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny du Chateau w Hrubieszowie. W czasie uroczystości Fundację reprezentował Prezes Mieczysław Zapała.

 

***

PROTOKÓŁ
z przebiegu konkursu plastycznego „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Hrubieszów, 11 grudnia 2009 r.


Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2009 r. przez Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. Uczestników konkursu podzielono na grupy wiekowe: kl. I - III, kl. IV - VI szkoły podstawowe oraz gimnazja.


Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych, propagowanie twórczości plastycznej oraz poznawanie różnych technik plastycznych.


Zgodnie z regulaminem konkursu prace należało nadesłać do dnia 4 grudnia br. włącznie na adres Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.


Na konkurs wpłynęło 722 prace, przy udziale 683 uczniów. W konkursie wzięło udział 18 szkół podstawowych, 9 gimnazjów i Świetlic Środowiskowej Kryłowie 2 prace i Wiejskiej w Metelinie 1.


Ze szkół podstawowych w przedziale klas I - III brało udział 310 uczniów, wpłynęło 322 prace, z klas IV - VI – 259 uczniów - 274 prac, z gimnazjów 85 uczniów - 97 prac. Komisja odrzuciła 29 prac, które nie spełniały warunków konkursu.


Przy wystawianiu oceny komisja brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, różnorodność wykorzystywanych materiałów, staranność i pomysłowość.
Proporcjonalnie do ilości nadesłanych prac w poszczególnych przedziałach wiekowych przyznano określoną ilość nagród i wyróżnień.


W dniu 11 grudnia br. Komisja w wyniku weryfikacji prac konkursowych dokonała ostatecznej oceny nadesłanych prac.


***


W przedziale z klas I - III szkół podstawowych

I nagroda - Marta Bachusz kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

II nagroda - Barbara Grabowska kl. II Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
II nagroda - Kacper Bartnik kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
II nagroda - Patrycja Bitner kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

III nagroda - Jakub Marchlewski kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
III nagroda - Agnieszka Sałęga kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
III nagroda - Oliwia Niewiadomska kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie


Prace wyróżnione:
1. Anna Dubienko kl. III Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
2. Magdalena Chrząstek kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
3. Aleksandra Nowosad kl. II Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
4. Oktawia Wygadańczuk kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
5. Bartłomiej Fijołek kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
6. Magdalena Lachowska kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
7. Igor Wur kl. II Szkoła Podstawowa w Nieledwi
8. Gabriela Grochoła kl. II Szkoła Podstawowa w Mirczu
9. Dorota Główka kl. III Szkoła Podstawowa w Nieledwi
10. Justyna Gągoł kl. II Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich
11. Wiktoria Kamień kl. I Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
12. Dorota Zasadzińska kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
13. Adam Frańczuk kl. II Szkoła Podstawowa w Mirczu
14. Oskar Ciesielczuk kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
15. Bartłomiej Skrzypczak kl. I Szkoła Podstawowa w Nieledwi
16. Bartosz Antczak kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
17. Bartosz Małek kl. I Szkoła Podstawowa w Malicach
18. Elżbieta Kudyk kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
19. Mateusz Kaczmarek kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
20. Zuzanna Tumiło kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
21. Weronika Kornas kl. III Szkoła Podstawowa w Mirczu
22. Klaudia Koszałko kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
23. Agnieszka Traczuk kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
24. Klaudia Jaskorska kl. II Szkoła Podstawowa w Husynnem
25. Paweł Dobrowolski kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

---

W przedziale z klas IV - VI szkół podstawowych

I nagroda – Emilia Bożek kl. VI Zespół Szkół w Werbkowicach

II nagroda – Karolina Kornas kl. VI Szkoła Podstawowa w Mirczu
II nagroda – Karolina Jasina kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
II nagroda – Monika Mazur kl. V Szkoła Podstawowa w Terebiniu

III nagroda – Paweł Kluczek kl. VI Szkoła Podstawowa w Gozdowie
III nagroda – Krystyna Kornas kl. VI Szkoła Podstawowa w Mirczu
III nagroda – Oskar Młynarczuk kl. V Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie


Prace wyróżnione:
1. Mateusz Borusiewicz kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
2. Edyta Kawka kl. VI Szkoła Podstawowa w Malicach
3. Jakub Mielniczek kl. V Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
4. Karol Buchajczuk kl. V Zespół Szkół w Horodle
5. Jagoda Nowakowska kl. V Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie
6. Mateusz Rycerz kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
7. Wiktoria Szyszka Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
8. Katarzyna Grabczuk kl. IV SOSW w Hrubieszowie
9. Marcelina Zinkiewicz kl. VI Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich
10. Mateusz Krawiec kl. IV Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
11. Gabrysia Lewandowska kl. VI Zespół Szkół w Moniatyczach
12. Marcin Pirogowicz kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
13. Małgorzata Jędrasiuk kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2 w Hrubieszowie
14. Paweł Łukiewicz kl. IV Szkoła Podstawowa w Nieledwi
15. Diana Ogonowska kl. VI Zespół Szkół w Sahryniu
16. Weronika Góral kl. IV Szkoła Podstawowa w Husynnem
17. Katarzyna Stecko kl. IV Świetlica Środowiskowa w Kryłowie

---

W przedziale gimnazja:

I nagroda – Kinga Usowska kl. III Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

II nagroda – Paulina Kulczycka kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie
II nagroda – Paweł Bojarski kl. II Świetlica Wiejska w Metelinie

III nagroda – Damian Grabowski kl. I Gimnazjum w Horodle
III nagroda – Agnieszka Krużel kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie


Prace wyróżnione
1. Aleksandra Biskup kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie
2. Magda Turzyńska kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie
3. Katarzyna Bednarz kl. II Świetlica Wiejska w Metelinie
4. Marta Kot kl. II Zespół Szkół w Moniatyczach
5. Michał Ożgo kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie
6. Kamil Mielniczuk kl. I Publiczne Gimnazjum w ZS nr 2 w Hrubieszowie
7. Małgorzata Bagińska kl. I Zespół Szkół w Moniatyczach
8. Paweł Ptak kl. I Zespół Szkół w Werbkowicach
9. Łukasz Romanowski kl. II SOSW w Hrubieszowie
10. Justyna Sagadyn kl. III Gimnazjum Publiczne w Strzyżowie
11. Piotr Donoch kl. II Zespół Szkół w Werbkowicach
12. Paulina Czerwieniec kl. I Zespół Szkół w Sahryniu


***


Organizatorzy konkursu ufundowali wszystkim uczestnikom i ich opiekunom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu.


Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 18 grudnia 2009 r. w sali Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.


***


Nagrody, wyróżnienia i upominki ufundowali:
1. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
2. Urząd Miasta Hrubieszów
3. Urząd Gminy Hrubieszów
4. Fundacja Polsko – Francuska im. Stefana i Krystyny du Chateau w Hrubieszowie
5. Księgarnia Internetowa Gandalf
6. Księgarnia Internetowa Dobre Książki
7. Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

***

info
Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

 

 

GALERIA »