A A A

Rok 2009

 • WESOŁYCH ŚWIĄT I SCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2010 ROKU !!!

   

  Spokoju i pogody ducha
  w wyjątkowym świątecznym czasie
  chwili zadumy nad cudem życia
  oraz nadziei którą cud ten w sercu budzi


  wraz z życzeniami radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2010 Roku
  w imieniu własnym oraz Zarządu Fundacji Kultury i Przyjaźni
  Polsko - Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau


  składa
  Mieczysław Zapała
  Przewodniczący Zarządu Fundacji

 • Kartka Bożonarodzeniowa 2009

  18 grudnia 2009 r. w sali Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego KARTKA BOŻONARODZENIOWA 2009 i wręczenie nagród. Jednym z fundatorów nagród był Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny du Chateau w Hrubieszowie. W czasie uroczystości Fundację reprezentował Prezes Mieczysław Zapała.

 • Skład Rady Honorowej i Zarządu Fundacji

  Członkowie Rady Honorowej Fundacji IV kadencji obecni podjęli jednogłośnie uchwałę o powierzeniu funkcji Przewodniczącego Zarządu Fundacji IV kadencji Panu Mieczysławowi Zapale zakreślając miesięczny termin na skompletowanie i zatwierdzenie przez Radę składu osobowego Zarządu Fundacji.

 • Wybory w Towarzystwie Regionalnym Hrubieszowskim

  W niedzielę, 6 XII 2009 r. w drugim terminie w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbył się XXII Walny Zjazd Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego. Wybrano 10-cio osobowy Zarząd z Jerzym Krzyżewskim, jako przewodniczącym oraz trzyosobową Komisję Rewizyjną, jak i Sąd Koleżeński. W obradach z ramienia Fundacji Du Chateau uczestniczyli - nowo wybrany Prezes Zarządu Pan Mieczysław Zapała oraz ustępujący Prezez Marian Pawlak.

 • Kurs florystyczny

  W dniach 22.10 – 06.11.2009 w salach hrubieszowskiej Fundacji Du Chateau odbyło się szkolenie z florystyki dla 10 osób bezrobotnych z teren powiatu hrubieszowskiego.

 • Konkurs Historyczny Wiedzy o Hrubieszowie

  Dnia 29 września 2009 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, przy współpracy Muzeum im. ks. Stanisława Staszica zorganizowała finał IV edycji Konkursu Historycznego Wiedzy o Hrubieszowie i ludziach z nim związanych. Fundację Du Chateau na ceremonii wręczenia nagród laureatom konkursu reprezentował Prezes Zarządu Mieczysław Zapała.

 • Uroczystości odsłonięcia Pomnika Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 – 1945

  28 września 2009 roku na skwerze przy ul. Rynek w Hrubieszowie odbyły się uroczystości odsłonięcia Pomnika Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego Ziemi Hrubieszowskiej 1939 – 1945. W uroczystościach na zaproszenie władz samorządowych Hrubieszowa uczestniczyli przedstawiciele Fundacji.

 • I Forum Gospodarcze Powiatu i Miasta Hrubieszów

  "Przedsiębiorstwa w dobie kryzysu - wyzwania i perspektywy" - pod takim tematem odbyło się w dniu 24 września 2009 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury I FORUM GOSPODARCZE POWIATU I MIASTA HRUBIESZÓW. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Fundacji w osobach Prezesa Zarządu Mieczysława Zapały i Mariana Pawlaka.

 • Książka Jana Kalisza

  „Uskrzydlić tę ziemię …” to książka napisana przez znanego hrubieszowskiego pisarza - dokumentalistę Jana Kalisza z okazji przypadających w bieżącym roku 15 lat Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Małżonków Du Chateau.

 • Spotkanie organizacyjne

  Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie zawiadamia, że spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych do nauki języka francuskiego odbędzie się 15 września godz. 15.30 w siedzibie Fundacji, przy ul. 3 Maja 10.

 • Kurs języka francuskiego

  Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie przyjmuje zapisy na kurs języka francuskiego dla dzieci i osób dorosłych bez ograniczeń wiekowych i miejsca zamieszkania.

   

  Udzielanie informacji i przyjmowanie zapisów w terminie do dnia 15 września 2009 r. w siedzibie Fundacji, Hrubieszów, ul. 3 Maja 10 lub telefonicznie pod numerem 084 696 46 75. ZAPRASZAMY !!!

 • Spotkania Kultur - Zamość 2009

  22 sierpnia 2009 r., młodzież ucząca się języka francuskiego w Fundacji Przyjaźni i Kultury Polsko-Francuskiej wzięła udział w spotkaniach kultur w Zamościu.

  Imprezę uświetniła koncertem muzycznym a mianowicie, utworami muzycznymi popularnych wykonawców francuskich takich jak: Joe Dassin, Edith Piaf, Dalida, Garou, Emmanuel Moire, Vanessa Paradis. Modzież odniosła ogromny sukces.

 • Obchody Święta Narodowego Francji

  14 lipca 2009 w siedzibie Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Święta Narodowego Francji.

  Rano, o godz. 9.30 w kościele pw. Św. Mikołaja odbyła się msza święta w intencji ś.p. profesora Stefana Du Chateau.

 • Uroczyste obchody Święta Narodowego Francji

  14 lipca 2009 w siedzibie Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej w Hrubieszowie odbędą się uroczyste obchody Święta Narodowego Francji.

  O godz. 9.30 w kościele pw. Św. Mikołaja w Hrubieszowie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji prof. Stefana Du Chateau.

   

  Siedziba Fundacji przy ul. 3 Maja 10 godz. 14:00:
  - okolicznościowe wystąpienia
  - młodzieżowe prezentacje francuskojęzyczne
  - degustacja FRUTIS DE LA MER

 • Literacko – historyczny piknik w Czumowie

  5 lipca 2009 roku w Ośrodku Kultury Regionalnej „Królewski Kąt” - Pałac w Czumowie, odbyła się uroczysta promocja najnowszej książki Jana Kalisza pt. „Pałace, dworki i zabytki powiatu hrubieszowskiego”. Promocja połączona była z prezentacją dorobku powiatu hrubieszowskiego oraz spotkaniem z uczestnikami X Międzynarodowego Spływu Kajakowego BUG 2009. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzieży działającej przy Fundacji Przyjaźni i Kultury Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau.

 • XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne

  W dniach 19 – 21 czerwca odbyły się XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne. Mimo złej pogody widownia dopisała. Przedstawiamy reportaże Radia RTM Staszic oraz fotoreportaże z trzech dni tej imprezy kulturalnej.

  W piątek 19 czerwca na deskach nowej miejskiej sceny rozstawionej przy Hrubieszowskim Domu Kultury widowiskiem kabaretowo – muzycznym „Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr...” zainaugurowano XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne.

 • Miejski Dzień Działacza Kultury

  Francuskojęzyczne występy artystyczne w wykonaniu młodzieży skupionej przy Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau uswietniły miejscki Dzień Działacza Kultury, który odbył się 5 czerwca 2009 r. w Kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury.

 • 10 - lecie Powiatowej Biblioteki Publicznej

  22 maja 2009 przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w uroczystości jubileuszu 10 - lecia Powiatowej Biblioteki Publicznej połączonego z obchodami Powiatowego Dnia Bibliotek i Działacza Kultury. Z tej okazji Biblioteka otrzymała imię prof. Wiktora Zina, architekta, rysownika, działacza kultury i popularyzatora polskiej historii i sztuki, wielkiego Syna Ziemi Hrubieszowskiej.

 • Konkurs Piosenki Francuskiej - Czumów 2009

  19 maja w pałacyku w Czumowie odbył się Konkurs Piosenki Francuskiej, w którym wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu hrubieszowskiego. Głównym organizatorem konkursu była Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko - Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie i jej prezes Marian Pawlak, który udostępnił wspaniałe zabytkowe wnętrze czumowskiego pałacyku.

 • Laury na festiwalach

  Hrubieszowska młodzież licealna i gimnazjalna związana z Fundacją Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau w Hrubieszowie zdobyła znaczące laury w dwóch festiwalach piosenki francuskiej - II Zamojski Festiwal Piosenki Francuskiej i IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej w Lublinie.

 • Hrubieszowiacy - Leśmianowi

  W piątek 8 maja 2009 r. w kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się Sympozjum poświęcone Bolesławowi Leśmianowi oraz odsłonięcie pamiątkowego obelisku, poświęconemu temu poecie.

  Sympozjum zorganizowało Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie pod patronatem Burmistrza Miasta p. Zbigniewa Doleckiego oraz Notariuszy Hrubieszowskich. Uczestniczyli w nim również przedstaawiciele Fundacji Du Chateau.

 • Pamiętać - Chronić - Czcić

  28 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filii w Hrubieszowie odbyła się konferencja pt. „PAMIĘTAĆ – CHRONIĆ – CZCIĆ – DZIEDZICTWO KULTUROWE ZIEMI HRUBIESZOWSKIEJ”. Z ramienia Fundacji uczestniczył w niej Prezes Zarządu - Pan Marian Pawlak.

 • Współpraca z Editions Casimir-Le-Grand

  Nawiązana latem 1999 r., przybrała formę oficjalną w roku następnym – 2000, kiedy to oba stowarzyszenia podpisały porozumienie ustalające warunki i cele współdziałania.
  Trwa zatem już dziesięć lat.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja wszystkim swoim sympatykom i przyjaciołom

   

   

   

  w imieniu własnym oraz Zarządu Fundacji Kultury i Przyjaźni

  Polsko - Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau


  składa

  Marian Pawlak

  Przewodniczący Zarządu Fundacji

   

   

 • Premiera przedstawienia Teatru Piosenki MŁYN

  2 marca 2009 roku Preze Fundacji DU Chateau Marian Pawlak uczestniczył w premierze przedstawienie Teatru Piosenki MŁYN pt. MŁYN Z KONOPĄ, która miała miejsze w Zagrodzie GUCIÓW Anny i Stanisława Jachymków

 • Moja Mała Ojczyzna

  W dniach 20 – 22 lutego w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się konferencja pod nazwą „Moja mała Ojczyzna”. Na zaproszenie organizatorów, w konferencji uczestniczył Prezes Fundacji Du Chateau - Marian Pawlak.

 • Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne TRH

  18 stycznia w Kawiarni Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego.

 • Pocztówka z Kresów

  9 stycznia 2009 r. w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Pocztówka z Kresów”. Ekspozycja jest efektem współpracy z hrubieszowskim regionalistą Panem Mieczysławem Zapałą, który już od kilku lat kolekcjonuje kartki pocztowe z miastami kresowymi.