A A A

Rok 2010

 • Konkurs Piosenki Francuskiej 2010

  13 maja 2010 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się VII Konkurs Piosenki Francuskiej zorganizowany przez Fundację Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana du Chateau. W konkursie udział wzięło 58 wykonawców.

 • Życzenia świąteczne

  Zdrowych, spokojnych
  i prawdziwie radosnych
  Świąt Bożego Narodzenia
  oraz wielu sukcesów
  w nadchodzącym Nowym Roku!


  życzy
  Rada Honorowa i Zarząd Fundacji
  Kultury i Przyjaźni polsko - Francuskiej
  im. Stefana i Krystyny Du Chateau

 • Kartka Bożonarodzeniowa 2010

  17 grudnia w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie rozstrzygnięto oraz wręczono nagrody w konkursie plastycznym "Kartka Bożonarodzeniowa 2010". Fundacja Du Chateau była jednym z fundatorów nagród w tym konkursie.

 • XV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej

  Magdalena Burda z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie w kategorii solistów i grupa „Akwarium” z Klubu Garnizonowego w Przemyślu w kategorii zespołów zdobyli pierwsze miejsca podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego.

 • Jubileusz 50-lecia TRH

  Zarząd i członkowie oraz sympatycy Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, m.in. w asyście wojewody lubelskiego i wielu wyśmienitych gości, w dniu 17.10.2010 r. uroczyście obchodzili Jubileusz 50-lecia.

 • Spotkanie organizacyjne

  Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie zawiadamia, że spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych do nauki języka francuskiego odbędzie się we wtorek 14 września godz. 15.30 w siedzibie Fundacji, przy ul. 3 Maja 10.

 • Kurs języka francuskiego

  Zarząd Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie przyjmuje zapisy na kurs języka francuskiego dla dzieci i osób dorosłych bez ograniczeń wiekowych i miejsca zamieszkania.

 • Święto Narodowe Francji

  14 lipca w siedzibie Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko - Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Francji.

 • III Edycja Konkursu Piosenki Europejskiej

  Konkurs Piosenki Europejskiej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Hrubieszowie odbył się 21 maja 2010 roku. Uczestnikami wytypowanymi przez Fundację Kultury i Przyjaźni Polsko - Francuskiej byli soliści Agata Buta i Konrad Zarek oraz trio Sara Gontarz, Dominika Szumiło i Paula Szpunar, które wyśpiewały trzecie miejsce w kategorii klas młodszych piosenką Ilony Mitrecey „La vie est belle”.

 • Konkurs Wiedzy o Francji

  17 maja w Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Stefana i Krystyny du Chateau odbyło się rozstrzygnięcie X edycji Konkursu Wiedzy o Francji.

 • Konkurs Piosenki Francuskiej

  13 maja 2010 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się VII Konkurs Piosenki Francuskiej zorganizowany przez Fundację Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana du Chateau. W konkursie udział wzięło 58 wykonawców.

 • V Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej

  30 kwietnia 2010 roku w DK LSM w Lublinie odbył się V Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej. Kinga Panasiewicz reprezentowała Fundację Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Hrubieszowie śpiewając piosenkę Edith Piaf.

 • VII Festiwal Piosenki Europejskiej

  Fundację Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Krystyny i Stefana du Chateau z Hrubieszowa reprezentowali Agata Buta i Konrad Zarek, wykonując piosenki w języku francuskim. Konrad z piosenką „Belle” znalazł się wśród laureatów przesłuchań.

 • Chopin – muzyka i miłość

  21 marca 2010 roku na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się Koncert muzyczny „Chopin. Muzyka i miłość ”. Ten wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim mieszkańcom Hrubieszowa i miłośnikom muzyki wspólnie przygotowali: HDK, Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau oraz Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne. Swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne zaprezentowali uczniowie Fundacji: Agata Buta, Szymon Ciężki, Paweł Zienkiewicz oraz Aleksandra Biskup.

 • Chopin – muzyka i miłość

  Fundacja Przyjaźni Polsko Francuskiej im. Krystyny I Stefana Du Chateau, Hrubieszowski Dom Kultury oraz Hrubieszowskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na wyjątkowy koncert "Chopin – muzyka i miłość".

 • III Festival des Chansons Francophones

  Fundację Du Chateau reprezentowały utalentowane uczennice: Kinga Panasiewicz, Elżbieta Kuźmińska i Paulina Zielińska, które potwierdziły po raz kolejny swoje umiejętności językowe i artystyczne odnosząc sukces i zdobywając nagrodę i wyróżnienie.

 • MŁYN z miasteczka H...

  Niedziela, 7 marca 2010 r., to wielki dzień dla twórców i wykonawców Teatru Piosenki MŁYN z Hrubieszowa. Dlaczego? Po prostu - wysoki poziom występujących NASZYCH artystów, pełna widownia na sali kinowej HDK, bis i wielka owacja publiczności, na... STOJĄCO!!!

 • Troja - Sen Henryka Schliemanna

  1 marca 2010 r. o godzinie 14 w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana z okazji otwarcia wystawy „Troja - Sen Henryka Schliemanna”. O godzinie 17 odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, w której oprócz gospodarzy, zaproszonych gości i władz samorządowych, uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz wojewódzkich. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele Fundacji - członek zarządu Marian Pawlak oraz przewodniczący Rady honorowej - Jan Du Chateau z rodziną.