A A A

VIII Edycja Konkursu "Wiedzy o Francji"

W dniu 29 maja 2008 roku w Paryżu odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji konkursu wiedzy o Francji organizowanego przez Fundację Kultury i Przyjażni Polsko–Francuskiej im. Stefana i Krystyny Du Chateau w Hrubieszowie oraz Editions CASIMIR-LE-GRAND z Paryża.

W spotkaniu wzięła udział Pani Jadwiga Dąbrowska – redaktor naczelny miesięcznika TECZKA z Paryża – współorganizator konkursu.

Do konkursu przystąpiło 19 osób, prace złożyło 9 uczniów. Komisja konkursowa w Paryżu, dokąd prace zostały przesłane dokonała ich oceny przyznając:

 

I nagrodę, w postaci miesięcznego pobytu w Paryżu połączonego z udziałem w zajęciach w międzynarodowej szkole języka francuskiego, dla Magdaleny Janiec uczennicy I klasy Liceum im. ks. Stanisława Staszica przy Zespole Szkół Nr 2 w Hrubieszowie za pracę „ANTOINE DE SAINT – EXUPERY”.

- II nagrodę dla Artura Prażaka – ucznia I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie za pracę „Rewolucja Francuska 1789 r.” premiowaną 10-cio dniowym pobytem w Paryżu

- III nagrodę dla Moniki Mielniczuk - uczennicy III  klasy Gimnazjum w Moniatyczach  za pracę „ SORBONA, JEJ HISTORIA” .

- Wyróżnienie przyznano Paulinie Zielińskiej – uczennicy I klasy Liceum im. ks. Stanisława Staszica przy Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie za pracę „IMPRESJONIZM W MALARSTWIE”

 

Na zdjęciu Magdalena Janiec i Artur Prażak

 

 

Laureatami poprzednich edycji konkursu uhonorowanych miesięcznym pobytem w Paryżu byli;

Ada Bajurko, Krzysztof Baryła, Irena Herda, Magda Pawlak, Jolanta Wlizło, Karol Mazur i Joanna Grodzicka – uczniowie Gimnazjum i Liceum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.