A A A
  • Nadbużańskie Spotkania Artystyczne - Hrubieszów 2009
    Nadbużańskie Spotkania Artystyczne - Hrubieszów 2009

XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne

W dniach 19 – 21 czerwca odbyły się XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne. Mimo złej pogody widownia dopisała. Przedstawiamy reportaże Radia RTM Staszic oraz fotoreportaże z trzech dni tej imprezy kulturalnej.


W piątek 19 czerwca na deskach nowej miejskiej sceny rozstawionej przy Hrubieszowskim Domu Kultury widowiskiem kabaretowo – muzycznym „Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr...” zainaugurowano XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne.

W przedstawieniu udział wzięła młodzież działająca w HDK w różnych grupach artystycznych, w tym w zespole wokalnym NICOLAUS i Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz kabaret Stowarzyszenia Aktywnych Animatorów Kultury. Widowisko wyreżyserowali Krzysztof Gumiela i Edyta Dobosz – Maciuk.

Deszcz nie przeszkadzał w dobrej zabawie.
Podczas kolejnych dwóch dni deszcz nie pozwolił na dalsze koncerty w plenerze i zaproszone zespoły prezentowały się na scenie sali widowiskowej HDK wypełnionej po brzegi.

 

GALERIA »


Audycja RTM Staszic - Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr...


RTM Staszic - Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr...

***


W sobotę 20 czerwca z opóźnieniem, którego powodem było pogorszenie się pogody i konieczność przeniesienia koncertu do sali widowiskowej HDK odbył się Koncert Galowy „Kresowe Dziedzictwo” (koncert zespołów z Ukrainy i Polski), w którym wystąpiły:

- Zespół „Nicolaus” – Hrubieszowski Dom Kultury
- Trio „Malwy” z Włodzimierza Wołyńskiego
- Zespół „Rozmaj” z Włodzimierza Wołyńskiego
- Zespół „Włodzimierskie Muzykanty” z Włodzimierza Wołyńskiego
- Zespół „Bużany” z Iwanicz
- Zespół Dziecięcy Zespół Tańca Współczesnego „Eliz” z Nowowołyńska
- Zespoły Tołoka i Kryła z Kiwerc

Niewątpliwą gwiazdą wieczoru okazała się Lwowska Kapela „SZEŚĆ ZŁOTYCH” prezentująca piosenki z czasów Szczepka i Tońka Lwowskich batiarów.

 

GALERIA »


Audycja RTM Staszic - NSA 2009 koncert „Kresowe Dziedzictwo”


RTM Staszic - NSA 2009


***


Niedziela 21 czerwca była dniem polskim. Od rana trwał Jarmark Hrubieszowski – hrubieszowskie targi sztuki i rękodzieła artystycznego, któremu towarzyszyły koncerty Zespołów: REGENERACJA z Werbkowic, Ludowego Zespołu ZUZANKI z Moniatycz, Zespołu Śpiewaczego Klubu Złotego Wieku – HDK oraz młodych solistek z HDK - Marysi Łyko, Moniki Lewandowskiej, Diany Sowy i Wiktorii Ciesielczuk.


Występem Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej o godz. 17.00 rozpoczął się koncert popołudniowy, podczas którego zaprezentowali się także: Hrubieszowska Kapela Podwórkowa SUTKI, Zespoły Tańca Współczesnego, Teatr ACRIMONIUM z obrzędowym widowiskiem sobótkowym.


Gwiazdą wieczoru była Grupa Folkowa REDLIN z Jastrzębia Zdroju, która porywała publiczność. Dynamika wykonania utworów i profesjonalizm prowadzenia dobrej zabawy porywał każdego. Jednym słowem świetna zabawa, przy dobrej muzyce.

 

GALERIA »


Audycja RTM Staszic - NSA 2009 „Dzień Polski”

 

RTM Staszic -  NSA 2009

 

 

 

foto: mac & Andrzej Marut (HDK)