A A A

XV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej

Magdalena Burda z 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie w kategorii solistów i grupa „Akwarium” z Klubu Garnizonowego w Przemyślu w kategorii zespołów zdobyli pierwsze miejsca podczas tegorocznego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego.

 

Drugie miejsca przyznano odpowiednio: Annie Kosek z Klubu Marynarki Wojennej „Riviera” w Gdyni i Michałowi Brylowi z Klubu Garnizonowego II Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu oraz zespołowi „Eskadra” z Klubu Garnizonowegio Gdynia Babie-Doły.

Wśród solistów i zespołów, którym przyznano trzecie miejsca znaleźli się: Magdalena Pamuła z Przemyśla i zespół „El Fuego” z Nowego Glinnika.

W ocenie końcowej jubileuszowej imprezy członkowie jury podkreślili wysoki poziom tegorocznych prezentacji, różnorodność form muzycznych, ciekawe aranżacje i oryginalne instrumentarium.

W sumie podczas festiwalu w Hrubieszowie wystąpiło 32 wykonawców, w tym 23 solistów i 9 zespołów z całej Polski.

Oprócz głównych trofeów wyróżnienie wojewody lubelskiego za całokształt działalności przy organizacji festiwali Pieśni Patriotycznej i Religijnej otrzymał zespół „Lechici” pod kierownictwem Leszka Opały, natomiast w koncercie galowym wystąpili: sierżant Krzysztof Łupiński z 1 Mazurskiej Brygady Artylerii w Węgorzewie i zespół „Czasza” z 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

Nagrody dla laureatów ufundowali oprócz wojewody, także Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Hrubieszowie oraz Dowódca Garnizonu Hrubieszów.

***


Tekst: iaslubelskie.pl