Bardzo dobre spotkanie i strata punktów mistrza ligi angielskiej w meczu kolejki! Tottenham Hotspur zwycięża City po trafieniu w końcówce meczu!

Bardzo dobre spotkanie i strata punktów mistrza ligi angielskiej w meczu kolejki! Tottenham Hotspur zwycięża City po trafieniu w końcówce meczu!

Angielska liga jest w tym momencie najbardziej atrakcyjną piłkarską ligą na całym świecie i spore grono fanów piłkarskich z całej Europy jest tego zdania. Własną markę ekstraklasa angielska pielęgnowała przez dekady, a perfekcyjnym tego przykładem są sprzedażowe wyniki, które te rozgrywki osiągają co kolejkę. Piłkarskie drużyny z ligi angielskiej niemalże co sezon świetnie rywalizują w Champions League i należy o tym pamiętać. Perfekcyjnym tego przykładem jest chociażby fakt, iż panującym obecnie mistrzem rozgrywek Champions League jest londyńska Chelsea, a więc drużyna z angielskiej ligi. Z całą pewnością ochotę na wygraną w tych najistotniejszych rozgrywkach ma też mistrz Anglii. Zawodnicy z Manchesteru w poprzednim sezonie zakwalifikowali się do meczu finałowego Ligi Mistrzów, ale wówczas zmuszeni byli uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Tuchela. Dla selekcjonera mistrza angielskiej ekstraklasy Guardioli Pepa, który w sezonie obecnym da z siebie wszystko, by zwyciężyć upragnione trofeum europejskie był to bez żadnych wątpliwości gigantyczny policzek.

Mistrz angielskiej Premier League jest na doskonałej drodze, żeby ułatwić sobie drogę po trofeum Champions League i dobrze wziąć to pod uwagę. Nad pozostałymi drużynami udało im się wypracować sporą przewagę w rozgrywkach krajowych, co umożliwi im dużo bardziej skoncentrować się na rozgrywkach europejskich. Piłkarze mistrza Premier League podczas weekendu mierzyli się Tottenhamem i bez wątpienia nie oczekiwali tak ciężkiego starcia. Od startu spotkania ekipa londyńskiego Tottenhamu mocno ruszyła z atakami, czego rezultatem była bramka już po 4 minutach meczu. gracze mistrza ligi angielskiej byli zobligowani ruszyć do gonienia wyniku. Kibice futbolu z Manchesteru z całą pewnością odczuli ulgę, w momencie, kiedy futbolówkę do siatki w 36. minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając takim sposobem do wyniku remisowego. W drugiej odsłonie tego spotkania do głosu znów doszli piłkarze Tottenhamu Londyn, którzy za sprawą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, że to starcie zakończy się wygraną Tottenhamu FC, lecz w 92 minucie z rzutu karnego wyrównał Mahrez. Pod koniec sędzia spotkania wskazał na karnego dla Tottenhamu Hotspur. Kane Harry zamienił karnego na trafienie i takim sposobem zagwarantował zwycięstwo dla przyjezdnych.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy