Niesamowity mecz drużyny Czech - klęska polskiego zespołu w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Niesamowity mecz drużyny Czech - klęska polskiego zespołu w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu kadry narodowej Polski nie był za bardzo udany. Polscy zawodnicy oczywiście byli w stanie wywalczyć awans do fazy play-off, jednakże nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice piłkarscy z naszego kraju zgodnie uważali, iż potrzebna jest zmiana na pozycji trenera. I właśnie dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym trenerem kadry polskiej, a jego pierwszym istotnym oponentem była drużyna Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacjach do Euro 2024 i bardzo istotne było to, by wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w polskiej kadrze były świetne, lecz weryfikacja przyszła błyskawicznie. Już po 3 minutach meczu reprezentacja Czech bowiem zdołała zdobyć dwa gole. Zarówno dla kibiców zebranych na stadionie w Pradze, jak i piłkarzy to był istny szok. Zawodnicy czeskiego zespołu narodowego od początku meczu wyglądali znacznie lepiej od naszych graczy i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej części to się zmieni. Polska kadra narodowa grała nieco lepiej w drugiej połowie tego meczu, jednakże to Czesi zdobyli trzeciego gola. Zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie był Kuchta Jan. Polscy zawodnicy starali się nadrobić straty, lecz udało im się zdobyć jedynie jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem spotkania. Ten pojedynek w wykonaniu drużyny polskiej był tragiczny i warto to podkreślić. Bez wątpienia nie w ten sposób debiut w zespole narodowym Polski wyobrażał sobie selekcjoner z Portugalii Santos. W drugim meczu zmagań eliminacyjnych polska kadra narodowa zmierzy się z albańską reprezentacją narodową. W tym starciu drużyna narodowa Polski musi zgarnąć trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy