W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw narodowa kadra Ekwadoru pokonała kadrę narodową Kataru wynikiem zero do dwóch!

W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw narodowa kadra Ekwadoru pokonała kadrę narodową Kataru wynikiem zero do dwóch!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce co cztery lata. Z całą pewnością sympatycy futbolu z całego świata wyczekują z utęsknieniem na pierwszy mecz mundialu. W identyczny sposób było przy światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w poprzedni weekend. Pierwszy pojedynek poprzedzała oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się fantastycznie. Później jednak nadszedł czas futbolu i futbolowi sympatycy zgromadzeni na stadionie a także przez odbiornikami wyczekiwali niezwykłego pojedynku. Emocji nie zabrakło już od początkowych minut, gdyż gracze Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli bramkę. Już po trzech minutach Valencia trafił do siatki i wydawało się, że narodowa reprezentacja Kataru będzie miała bardzo ciężko w tym meczu. Arbiter tego spotkania zdecydował się jednak przeanalizować z pomocą systemu VAR poprawność tego gola i okazało się, iż w momencie zagrania napastnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji gospodarze mundialu mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Drużyna Ekwadoru mimo anulowania pierwszej bramki nie planowała zaprzestać ataków. Piłkarze zespołu narodowego Ekwadoru przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku, nieustannie przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Kilkanaście minut później w akcji sam na sam z bramkarzem narodowej drużyny Kataru znalazł się gracz Ekwadoru i został sfaulowany przez niego. Główny arbiter nie zastanawiał się ani chwili i zarządził rzut karny, a golkiperowi pokazał kartę. Na bramkę karnego zmienił zawodnik drużyny Ekwadoru Valencia. Kiepsko wobec kadry narodowej Ekwadoru wyglądała narodowa drużyna Kataru. Bramkarz drużyny Ekwadoru przez większą część meczu był bezrobotny, gdyż po stronie zawodników Kataru nie było widać pomysłu na grę. Druga bramka dla zespołu narodowego Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a autorem ponownie był Valencia. W trakcie pierwszej połowy tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. Obie drużyny w trakcie II połowy zdecydowanie obniżyły tempo i na murawie działo się niewiele. W końcowym rozrachunku spotkanie skończyło się wynikiem 2:0 dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła mundial. Drużyna Kataru natomiast znalazła się w tym momencie w ciężkiej sytuacji i może mieć trudności z awansem do następnej fazy.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy