Яку масу води потрібно додати до 300 г 15% розчину, щоб одержати 5% розчин цієї солі?

Відповідь: 600 г.

Яка маса 20% розчину фосфорної кислоти буде потрібна для взаємодії з розчином, що містить 72 г гідроксиду натрію?

Відповідь: 294 г.

Яку масу розчину з масовою часткою фосфорної кислоти 40% можна одержати з мінералу фосфориту масою 100 кг?

Знаючи кількість моль знайдемо масу фосфорної кислоти: m(H₃PO₄ речей)= n*Мr = 0,484*98=47,419 р. Маса 40%-го розчину: m(H₃PO₄ раств)= m/W р-ну *100 % = 47,4118,548 г.

Яка маса у грамах 5 молей фосфорної кислоти?

Масу тієї чи іншої речовини можна вирахувати за формулою m = n * M, в якій маса даної речовини позначається m, кількість речовини – n, а молярна маса речовини – M. Знайдемо для речовини P2O5 його молярну масу. M (P2O5) = 2 * 31 + 5 * 16 = 62 + 80 = 142 г/моль. m (P2O5) = 142 г/моль * 5 моль = 710 г.